Przejdź do treści
O PROJEKCIE

Każdy z nas jest osobiście odpowiedzialny za powstające w naszych gospodarstwach wyroby.

Jesteśmy grupą małych producentów. Każdy z nas chce Wam dostarczyć dobry, uczciwy, lokalny produkt. Czy to będzie wino, sery, czy owoce, będziecie pewni, że zrobiliśmy wszystko, by dotarły do Was produkty stworzone z pasją, starannością, ogromem wiedzy i rzemieślniczego doświadczenia. Co więcej, to my, osobiście, przyjedziemy do Was z naszymi produktami, opowiemy o nich. Pokażemy Wam, że na Dolnym Śląsku działają świetni ludzie.

Wina wyprodukowane przez winiarzy z owoców pozyskanych z ich własnych, samodzielnie uprawianych winnic
Sery, wyrabiane przez Mariusza z wysokiej jakości mleka, które dają żyjące w gospodarstwie zwierzaki.
Jabłka starych, zapomnianych odmian, których jeszcze trochę zachowało się na Wzgórzach Trzebnickich, między innym w sadzie Kasi

OTO MY!

Gospodarstwo Rolne Katarzyna Gruszecka

W skład gospodarstwa wchodzi stary, przydomowy sad jabłoniowy, który składa się ze starych odmian jabłoni, tradycyjnie uprawianych na Wzgórzach Trzebnickich, np. Jakub Lebel, Biała Oliwka, Złota Reneta, czyli odmian o ponadprzeciętnych walorach smakowych i odżywczych, nadających się do bezpośredniego spożycia oraz na przetwory, trudno dostępne na rynku zdominowanym przez jabłka odmian uprawianych w wielkich gospodarstwach towarowych.

Czytaj więcej »

Winnica Kindler

Winnica Kindler to jedna z najdalej wysuniętych na zachód winnic na Dolnym Śląsku. Znajduje się na Pogórzu Kaczawskim w miejscowości Uniejowice.

Czytaj więcej »

Malinowa Zagroda

Prowadzone przez Mariusza Purgała Gospodarstwo Ekologiczne „Malinowa Zagroda”, założone zostało w 1982 roku w otulinie Borów Dolnośląskich, w okolicy Wikocina i Wysokiej. W gospodarstwie oprócz ekologicznej hodowli krów, kóz i owiec w celu produkcji serów z ich mleka, uprawia i przetwarza się także naturalnymi, tradycyjnymi metodami maliny, porzeczki, orzechy włoskie oraz wiele warzyw i zbóż.

Czytaj więcej »

Winnica Moderna

Winnica Moderna, o powierzchni ok. 1,6 ha, położona 300 m na wschód za miejscowością Krakowiany. Teren jest bardzo urozmaicony, z licznymi pofałdowaniami. Większa część winnicy jest tarasowana. Uprawniamy tu 7 odmian winorośli: Cabernet Cortis, Chardonnay, Johanniter, Muscaris, Riesling, Rondo i Scheurebe.

Czytaj więcej »

Winnica Jakubów

Winnica Jakubów została założona w 2002 roku przez Artura Pajdosz, ojca obecnego właściciela i winiarza- Michała, jako jedna z pionierskich winnic w Polsce. Położona jest w urokliwej, dolnośląskiej wsi Jakubów, na grzbiecie pasma Wzgórz Dalkowskich i zajmuje 4,5 hektara nasłonecznionych, południowych stoków, obsadzonych winoroślą.

Czytaj więcej »
Nazwa podmiotu

Koło Wina Sp. z o. o.

Tytuł projektu

Stworzenie mobilnej platformy sprzedaży bezpośredniej regionalnych produktów rolnych -winobus Koło Wina

Kontakt

ul. Klecińska 182
54-412 Wrocław
Polska

Czas realizacji projektu

31.12.2022

Kraj

Polska

Region/Województwo

dolnośląskie

Opis projektu, cele i rezultaty

Operacja polegać będzie na stworzeniu nowej marki : „Koło Wina” Sp. z o. o.- mającej na celu utworzenie mobilnej platformy do wspólnej prezentacji, promocji, sprzedaży bezpośredniej i dystrybucji win, serów i jabłek produkowanych przez wspólników- członków grupy operacyjnej. Platforma ta składać się będzie z środka transportu wraz z zabudową i wyposażeniem oraz niezbędnymi elementami do sprzedaży wyjazdowej oraz ze strony internetowej oraz aplikacji, które umożliwią nawigację po ofercie grupy operacyjnej, z możliwością zakupu z odbiorem osobistym, jeżeli wymagają tego przepisy. Dodatkowo strona i aplikacja będą pełniły rolę kanału informacyjnego, gdzie będą dostępne informacje dotyczące zarówno nadchodzących wydarzeń na których ma pojawić się winobus jak i samych producentów i ich oferty. Realizacja operacji wyeliminuje pośredników i pozwoli na przepływ wiedzy i doświadczenia między samymi rolnikami oraz między klientami a rolnikami. Będzie także miała pozytywny wpływ na środowisko naturalne nie tylko poprzez lepszą organizację transportu i redukcję emisji spalin ale także wyeliminowanie opakowań przy sprzedaży wina z nalewaka.

Największe korzyści

Operacja pozwoli dotrzeć z wysokiej jakości rolnymi produktami rzemieślniczymi do miejsc, gdzie nie są one na codzień dostępne. Klient będzie mógł dowiedzieć się bezpośrednio od producenta wszystkiego o walorach produktu, surowcach i procesie wytwarzania oraz kupić towar bez marży pośrednika. Zastosowanie wielorazowych materiałów przy sprzedaży wina prosto z nalewaka zmniejszy liczbę produkowanych odpadów i spodoba się ekologicznie myślącej klienteli. Członkowie grupy operacyjnej są podmiotami ściśle związanymi geograficznie i społecznie a tworzony krótki łańcuch dostaw wpłynie zarówno na rozwój lokalny jak i na rozwój ich przedsiębiorstw/ gospodarstw, poprzez redukcję kosztów i zwiększenie atrakcjności i konkurencyjności produktu.